St. Louis - Boston 3z.

• Dátum: 31.05.2019
  • Tip: 12
  • Kurz: 1.23

Finále Stanley Cupu prináša dramatickú zápletku od úvodu. Prvé dva zápasy sa odohrali v bostonskej TD Garden a stav je po nich vyrovnaný 1:1. Bruins najskôr vyhrali 4:2, následne prehrali 2:3pp. Obranca Gunnarsson strelil svoj životný gól a stal sa hrdinom Blues, keď rozhodol o výhre v predĺžení. K jeho gólu sa viaže zaujímavý príbeh o tom, ako počas krátkej prestávky medzi riadnou dobou a predĺžením stretol v kúpelni trénera a hovorí mu, že cíti, že potrebuje ešte jednu šancu a skóruje. Nakoľko v závere riadnej doby jeho strelu príklepom zastavila až tyčka. Repete v predĺžení vyšlo dokonale.

Obaja gólmani držia svoje tímy počas celého play off nad vodou. Či už nováčik Binnington, ktorý môže vo svojej prvej sezóne NHL získať Stanley Cup. Alebo veterán Tuukka Rask, ktorý mohol vďaka spoľahlivým výkonom Jaroslava Haláka v základnej časti oddychovať viac ako kedykoľvek predtým a z toho profituje v náročnej vyraďovačke. Bostonu v úvodných dvoch finálových dueloch príliš nepomohol kľúčový prvý útok s Bergernom, Marchandom a Pastrňákom, čo zobral Marchand na seba tvrdiac, že nehral dobre. Blues budú hrať v treťom finále bez útočníka Sundqvista, ktorý dostal stopku za nedovolený zákrok na obrancu Grzelcyka. Ten pre zranenie do St.Louis neodcestuje, v zostave ho nahradí jeden z dvojice Moore, Kampfer. Blues doma v play off rozhodne nežiaria, majú vyrovnanú bilanciu 5-5. Vidím to na neprehru Bostonu v riadnom čase.