• Dátum: 03.07.2020
  • Tip: Leverkusen
  • Kurz: 6.08

zdravím Vás tak opäť jeden veľký kurz pre mnohých to nedáva zmysel ale ja sa pýtam prečo nie? Leverkusen je jeden z mála tímov nemeckej Bundesligy ktorý to na Bayern vie. Jedná sa o pohárové finále kde oba tímy budú chcieť uspieť. Žiadne mužstvo nebude mať výhodu domáceho prostredia bude sa hrať na neutrálnej pôde a hlavne bez divákov. Myslím si, že porovnávať posledné stretnutie kde Bayern vyhral 4:2 nemá zmysel. Ide o trofej a oba tímy pôjdu do tohto súboja na 200%. Nemyslím si že budú nejaké gólové hody. Nakoniec v pohárových stretnutiach v roku 2018 porazil Bayern 6:2 Leverkusen ale ten zápas im nevyšiel 4 góly v rozpätí pár minút ukončil celý zápas. To v roku 2015 prehrali na penalty 3:5. Keď pôjdeme do ďalekej histórie v roku 2009 Leverkusen v poháry vyhral 4:2. Ale to len tak okrajovo. V lige ale ich zápasy bývajú často vyrovnané v minulom roku ich Leverkusen porazil v obidvoch zápasoch. Tento súboj môže byť v celku vyrovnaný i keď sa zdá že je momentálne Bayern neporaziteľný každý je zdolateľný a Leverkusen je tím ktorý by to mohol dokázať a získať po dlhej dobe nejakú trofej. A či to bude v predĺžení alebo po penaltách alebo v riadnom hracom čase na tom nám nezáleží. Pred dvoma rokmi ich porazil Frankfurt 1:3 vo finále tak prečo by to nedokázal Leverkusen. Samozrejme je to dosť risk lebo predsa ide o Bayern ale tento kurz proste musím hrať. prajem GL všetkým.