• Dátum: 24.06.2020
  • Tip: Dá gól
  • Kurz: 2.7

Nováčik Aalesund nevstúpil šťastne do novej sezóny, v zápasoch, v ktorých mal byť vyrovnaným súperom, inkasovala jeho defenzíva 4 a 7 kusov. Naopak Bergen bodoval naplno. Z jeho manšaftu sa mi pozdáva kurz na stredného útočníka Daouda Bambu.

25-ročný hráč z Pobrežia Slonoviny začínal v Nórsku už ako tínedžer, s Kristiansundom postúpil z druhej do prvej ligy, potom zamieril do Bergenu. V najvyššej nórskej súťaži odohral 74 zápasov a vsietil 26 gólov, priemerne potreboval na jeden hrať okolo 200 minút.

V úvodných dvoch kolách dostal 85 a 69 minút, to je vzhľadom k jeho dlhodobej úspešnosti dostatočný čas. V nedeľu pri výhre nad Stavangerom 3:0 dokázal skórovať, mohol by dnes pridať ďalší presný zásah.