• Dátum: 06.06.2020
  • Tip: Dá gól
  • Kurz: 3

Z manšaftu Odense sa mi pozdáva kurz na útočníka Sandera Svendsena, ktorý 8 z 9 tohtosezónnych gólov vsietil v domácom prostredí proti tímom zo spodnej polovičky tabuľky, do "zbierky" presných zásahov mu ešte chýba trefa proti Esbjergu, ktorý je najhorším tímom na ihriskách svojich súperov, v doterajšom priebehu získal vonku iba 5 bodov.

Svoj jediný gól vonku zaznamenal Sander v tejto ligovej sezóne práve vonku s Esbjergom pri výhre 1:0, odohral v tom stretnutí celých 90 minút.

22-ročný nórsky hráč je v Dánsku prvú sezónu, je jeho strelecky najúspešnejšia, priemerne odohral takmer 70 minút a na jeden gól potreboval v priemere 160 minút. Výhodou je, že je i exekútorom penált, ak rozhodca ukáže na biely bod v prospech jeho tímu.