Anglicko - Rumunsko u21

• Dátum: 20.06.2019
  • Tip: 1
  • Kurz: 1.51

Albion vstúpil do európskeho šampionátu hráčov do 21 rokov zápasom, o ktorom sa dlho ešte bude hovoriť. Toľko príbehov v jednom stretnutí, dráma, zvraty, no skrátka všetko čo dobrý futbalový zápas má mať. Len konečný rezultát mladým Angličanom nevonia, s rovesníkmi z Francúzska prehrali napokon 1:2. No neboli vôbec ďaleko od troch bodov... V 25. minúte Dembele nepremenil penaltu. V 54. minúte to potrestal Foden a poslal Albion do vedenia. O 8 minúte neskôr však Choudhury dostal červenú a plány Angličanov sa začali rúcať.

Dramatická zápletka v záverečnej polhodine gradovala a vyvrcholila. O 4 minúty po vylúčení anglického hráča dostali Francúzi výhodu druhej penalty. Tentoraz to skúsil Aouar, ani on neuspel. Všetko šťastie čo si Angličania vybrali v stretnutí však museli splatiť v záverečných minútach duelu a "Šťastena" sa od nich dokonale odvrátila. V 89. minúte Ikone vyrovnával a v 95. minúte Wan-Bissaka vlastným gólom rozhodol o výhre Francúzska. Aký smolný záver! Pre mladíkov to bude ťažké po psychickej stránke otriasť sa z toho. No majú 0 bodov a proti Rumunom od nich nečakám nič iné ako výhru. Rumuni zdolali Chorvátov 4:1. Anglicko ukázalo kvalitu, Francúzov malo na lopate, potrebuje po prehre body, s Rumunmi má bilanciu 3 výhry, 1 remíza z posledných vzájomných. Verím Albionu, výhrou sa vráti späť do hry.