Francuzsko - Chorvátsko u21

• Dátum: 20.06.2019
  • Tip: 1
  • Kurz: 1.43

Európsky šampionát mladíkov do 21 rokov v talianskom Serravalle pokračuje v Skupine C zápasom druhého kola medzi favorizovaným Francúzskom a Chorvátskom. Kým mladíci z krajiny galského kohúta prežili pri vstupe do turnaja neskutočnú drámu s Anglickom, keď o výhre 2:1 rozhodol až v 95. minúte vlastný gól Angličanov, Chorváti nečakane dostali od Rumunska štvorgólový prídel a prehrali hladko 1:4. Francúzi proti Anglicku zahodili dva pokutové kopy a až v úplnom závere sa im podarilo otočiť skóre a napokon sa radovať z triumfu 2:1. V šlágri ale dominovali, Angličania vyslali na bránku súpera len jedinú strelu, ktorú na gól premenil talentovaný Foden. Treba ale dodať, že Anglicko dohrávalo od 62. minúty oslabené o vylúčeného Choudhuryho.

Chorvátski mladíci budú chcieť zabudnúť na trpkú úvodnú prehru s Rumunskom, kde zaslúžene kapitulovali a jediný čestný úspech porazených strelil Vlasic, ktorý v 18. minúte znižoval na 1:2. Proti Francúzsku to bude pre Chorvátov zrejme ešte náročnejšia úloha aj keď v novembrovom prípravnom súboji v minulom roku uhrali s favoritom remízu 2:2. Teraz sa viac prikláňam na stranu Francúzska, ktoré odohralo podstatne lepší úvodný duel ako Chorváti a na tak veľkom podujatí je jednoznačným favoritom. Okrem výhry Francúzov odporúčam aj stávku na viac ako 1,5 gólu v zápase, pre odvážnejších aj over 2,5.