Berretini - Seppi

• Dátum: 19.06.2019
  • Tip: 1
  • Kurz: 1.23

Príprava na blížiaci sa Wimbledon pomaly ale isto vrcholí a trávnaté podujatie v nemeckom Halle prinesie už druhú polovicu osemfinálových súbojov. O štvrťfinále okrem iných zabojujú aj dvaja talianski rivali Matteo Berrettini (22.) a Andreas Seppi (69.). Favorizovaný Berrettini má svojmu krajanovi čo oplácať, pretože minulý rok ho Seppi práve tu v Halle pokoril v úvodnom kole bez straty setu 6-3, 7-5, teraz je ale aktuálna forma obidvoch borcov úplne iná.

Rozbehnutý Berrettini vyhral kvalitne obsadené podujatie v Stuttgarte bez straty jediného setu, keď postupne nedal najmenšiu šancu Kyrgiosovi (39.), Chačanovovi (9.), Kudlovi (79.), Struffovi (35.) a vo finále ani Augerovi-Aliassimemu (21.). Vysoký Talian ťaží predovšetkým z kvalitného servisu, keď po prvom podaní stráca len minimum fiftínov a skvelú formu potvrdil aj v prvom vystúpení v Halle, kde opäť bez straty setu pokoril Basilašviliho (17.). Seppi má síce podobne ako jeho súper trávnatý povrch v obľube, ale v Hertogenboschi príliš tesnou výhrou s Fabbianom (7-6, 7-5) a prehrou s De Minaurom neohúril (5-7, 3-6) a víťazstvá so Schnurom (109.), M. Zverevom (119.) a Moraingom (223.) v Halle tiež netreba preceňovať, pretože išlo o podstatne slabších rivalov akých v uplynulých dňoch pokoril Berrettini. Ten má formu ako hrom a očakávam, že o 12 rokov staršieho krajana bez problémov zdolá a oplatí mu vlaňajšiu prehru. Odporúčam stávku na výhru Berrettiniho, pre odvážnejších aj triumf favorita 2:0 na sety.