Japonsko - Chile

• Dátum: 17.06.2019
  • Tip: X2
  • Kurz: 1.12

Japonsko na Copa América bude jednou veľkou neznámou. Zostava vyzerá pomerne neznámo. No "modrých samurajov" sa určite oplatí sledovať kvôli 18-ročnému Takefusovi Kubovi, prezývanému "japonský Messi". Mladík prešiel vychýrenou barcelonskou akadémiou La Masia. Aktuálne podpísal kontrakt s Realom Madrid. V posledných 4 zápasoch za FC Tokyo v japonskej J-League strelil 4 góly. Uvidíme, čím nás prekvapí na Copa América. V príprave odohrali "samuraji" len dva zápasy, neinkasovali v nich ani gól - s Trinidadom a Tobago hrali 0:0 a Salvádor porazili 2:0.

Chile s Arturom Vidalom či Alexisom Sánchezom bude patriť medzi najnebezpečnejšie tímy na turnaji. V kádri Chile však chýbajú opory Marcelo Diaz a gólman Claudio Bravo, údajne pre spory s lídrom Vidalom. Chile išlo v posledných rokoch dole, svedčí o tom aj nepostup na MS v Rusku. V príprave hralo len so slabučkým Haiti a takmer sa zrodila blamáž. Z 0:1 na 2:1 otočilo Chile v záverečnej 20-minútovke. Podotýkam, že Japonci na MS v Rusku takmer šokovali Belgicko v osemfinále. Vyhrávali 2:0 a "červení diabli" kľúčový zápas otočili v posledných 20 minútach. Začiatkom roku žiarili "samuraji" na Ázijskom pohári, vyhrali úvodných 6 zápasov a prehrali až vo finále s Katarom. Posledný vzájomný odohrali Japonci s Chile pred 10 rokmi a vyhrali 4:0. Nevidím dôvod, prečo ich podceňovať. Zaujímavo vyzerá handicap +1,5 na Japonsko a pre odvážnejších aj dvojtip na ich neprehru.