Fucsovic - Raonic

• Dátum: 14.06.2019
  • Tip: 1
  • Kurz: 2.90

Milos Raonic sa vracia na miesto činu. Vlani v Stuttgarte tento kanadský bombardér prešiel do finále bez straty setu. V boji o titul ho zastavil fenomenálny Švajčiar Federer. Tento rok to bez straty setu nebude. To ani náhodou. Raonic zviedol urputné trojsetové bitky s Popyrinom aj Tsongom, oboch porazil v skrátených hrách rozhodujúceho tretieho setu. Niekedy však takého vydreté výhry hráča povzbudia mentálne ešte viac. Raonic sa na kurty vracia po takmer trojmesačnej pauze. Naposledy hral v Miami, kde v treťom kole prehral s Edmundom.

Raonic má jeden z najlepších servisov na okruhu a vo veľkej miere práve preto mu tento špecifický povrch sedí. Dovolím si tvrdiť, že na tráve je jedným z najnebezpečnejších hráčov na okruhu vôbec. Maďar Marton Fucsovics (52. hráč sveta) si chce na tráve vylepšiť sebavedomie po nie práve najvydarenejšej antukovej časti sezóny. Len na jedinom turnaji zdolal viac ako jedného súpera a antukovú sezónu končil sériou 4 prehier. To na pohode isto nepridá. V Stuttgarte porazil Munara a Basilashviliho (otočil po prehratom 1. sete). Myslím, že tieto dve výhry sú pre neho v tejto chvíli a za daných okolností strop. Raonic je "trávičkár", po dlhej pauze odohral dva dlhé, náročné zápasy, získava späť hernú prax, zápasové tempo, fyzických síl by mal mať dostatok a verím, že udrží živú nádej na obhájenie (minimálne) vlaňajšieho finále. Vlani práve na tráve v Stuttgarte Raonic vyhral hladko 6-2 6-4 a verím, že to zvládne aj tentoraz.