Federer - Nadal

• Dátum: 06.06.2019
  • Tip: 1
  • Kurz: 5.80

Švajčiar Roger Federer po siedmich rokoch opäť v semifinále grandslamového French Open. Nestarnúci švajčiarsky fenomén, ktorý v auguste oslávi 38. narodeniny, vynechal v posledných 2 sezónach kompletnú antukovú sezónu. Tento rok sa rozhodol inak. Absolvoval turnaje v Madride (v štvrťfinále proti Thiemovi nevyužil mečbaly a prehral) a Ríme (nenastúpil na štvrťfinále proti Tsitsipasovi). V Paríži bez straty setu zvládol úvodné 4 prekážky (Sonego, Otte, Ruud, L.Mayer). Vo štvrťfinále zvládol prvého nebezpečnejšieho súpera. Krajana Wawrinku zdolal 7-6 4-6 7-6 6-4. „Som rád, že som opäť na Roland Garros. Keď už som sa vrátil na antuku, možno to bolo kvôli tomu, aby som si zase zahral s Rafom. A teraz je to tu," vyhlásil Federer.

Španiel Rafael Nadal je považovaný za najlepších antukárov všetkých dôb. 11-násobný víťaz Roland Garros je hladný po ďalšom parížskom titule. Set stratil len v 3. kole s Goffinom. Cez Hanfmanna, Madena, Londera a Nishikoriho preletel hladko. Predtým vyhral turnaj v Ríme a ťahá tak 10-zápasovú víťaznú sériu. Na antuke však už nie je tak suverénny ako kedysi. Veď na prvých troch antukových turnajoch sezóny stroskotal v semifinále (Fognini, Thiem, Tsitsipas). „Pre mňa je hlavné, že som v semifinále. A veľmi pozitívne je i to, ako tu hrám. Samozrejme to, že sa stretnem s Rogerom, je niečo extra. Zdieľali sme spolu najlepšie chvíle kariéry. Teším sa a skúsim sa čo najlepšie pripraviť," vyhlásil húževnatý Španiel. Nadal to má s Federerom vo vzájomnej bilancii 25-15. Na antuke je to dokonca 13-2 v prospech Rafu. Nastavené kurzy však nezodpovedajú realite. Federera NIKDY nemožno podceňovať. Tento rok prehral len trikrát. V roku 2019 nebol zápas, v ktorom by neuhral aspoň 1 set. Toto sa nezmení ani v súboji s Nadalom a preto vrelo odporúčam tip na to, že Roger získa minimálne jeden set.