Severne Macedonsko - Polsko

• Dátum: 06.06.2019
  • Tip: 2
  • Kurz: 1.92

Dva kvalifikačné zápasy, dve výhry a ani jeden inkasovaný gól. Taká je aktuálna bilancia futbalistov Poľska v Skupine G v kvalifikácii na EURO 2020. Poliaci, ktorí si v doterajšom priebehu poradili tak s Rakúskom (1:0) ako aj s Lotyšskom (*2:0), zavítajú v treťom vystúpení na pôdu Severného Macedónska, ktoré je veľmi húževnatým súperom. Macedónci po domácom triumfe nad Lotyšskom (3:1) aspoň bod zachránili aj v Slovinsku, kde hneď po polčasovej prestávke odpovedali na vedúci gól domácich. Slovinsko síce malo loptu viac na svojich kopačkách, ale v počte striel na bránu to bolo veľmi vyrovnané a hostia potvrdili, že v aktuálnej forme ich nemožno podceňovať.

Poliaci majú zatiaľ čistý štít a okrem pevnej defenzívy sa spoliehajú aj na svojho elitného kanoniera talentovaného Piateka, ktorý sa po úspešnej sezóne v milánskom AC plne koncentruje na reprezentačné povinnosti. Piatek vie, že súpera neradno podceniť a že dôležité bude premieňanie šancí favorizovaného Poľska. To má s Macedónskom výbornú vzájomnú bilanciu, keď neprehralo ani v jednom z troch vzájomných súbojov a v tom poslednom z roku 2012 Poliaci dosiahli drvivý triumf 4:1. Očakávam, že aj tentokrát bude mať líder skupiny a navrch a zvíťazí, pre opatrnejších odporúčam neprehru Poľska (X2), odvážnejší pokojne aj výhra favorita.