Vondrousova - Martic

• Dátum: 03.06.2019
  • Tip: 1
  • Kurz: 1.59

Devätnásťročná Markéta Vondroušová je aktuálne najžiarivejšou českou hráčkou na okruhu WTA. Vyšplhala sa na 38. pozíciu v renkingu, čo je jej doterajšie osobné maximum. Na šiestom turnaji v rade postúpila minimálne do štvrťfinále. V tomto období si zahrala finále v hale v Budapešti či na antuke v Istanbule. V Paríži prešla cez Wang, Potapovu, Suarez-Navarro a Sevastovu medzi najlepších osem hráčok. Na svoj vek má zrelý prejav, je to komplexná hráčka, obľubuje kraťasy. Je psychicky odolná, čo je v ženskom tenise pomerne nezvyklý jav a zároveň obrovská devíza.

Čaká ju Chorvátka Petra Martic, ktorá je v rebríčku o 7 priečok vyššie. Tá prežíva famóznu antukovú sezónu (bilancia 15-2). Zahrala si semifinále v Charlestone (Wozniacki), získala titul v Istanbule, v Madride vypadla vo štvrťfinále so Stephens a na French Open porazila postupne Jabeur, Mladenovic, Karolínu Plíškovú (všetky bez straty setu) a proti Kanepi otočila po prehratom prvom sete. Faktom je, že Martic to na Vondroušovú vie. Porazila ju vo všetkých 4 vzájomných zápasoch. Ten posledný odohrali nedávno vo finále na antuke v Istanbule (1-6 6-4 6-1). „Dúfam, že to tu zlomím, pretože s ňou nechcem prehrať piatykrát. Ale myslím, že sa cíti na antuke asi najlepšie zo všetkých povrchov, hrá fakt dobre," vystrúhala Vondroušová poklonu svojej nasledujúcej súperke. Martic nielenže hrá dobre, ona hrá výborne! V Paríži už zdolala Vondroušovej krajanku Kar.Plíškovú, svetovú dvojku. Prečo by nemohla Vondroušovú poraziť aj v piatom meraní síl? Kurzovo je outsiderkou zápasu, o to viac je lákavé skúsiť tip na jej víťazstvo.