Stephens - Hercog

• Dátum: 30.05.2019
  • Tip:
  • Kurz:

Američanka Sloane Stephens bude mať na Paríž len tie najlepšie spomienky. Vlani sa na kurtoch Roland Garros dostala až do finále. Dokonca proti Rumunke Halep vyhrávala 1-0 na sety. Napokon to však nedotiahla do víťazného konca. Do dobrej pohody sa naladila v Madride, kde si zahrala v semifinále. Kvalitnú formu si doviezla aj do Paríža, bez straty setu prešla cez Doi a Sorribes Tormo. Keď rátame aj Fed Cup, Stephens nazbierala osem výhier v posledných 10 zápasoch.

Svetová sedmička na ceste za obhajobou finálovej účasti bude v 3. kole čeliť Slovinke Polone Hercog, 71. hráčke sveta. Tá začala antukovú sezónu výborne, keď v Lugane vyhrala titul. Potom jej forma upadla. Osemfinále v Rabate a v Madride a Ríme stroskotala hneď v prvom kole (Stephens, Keys). V Paríži zviedla dve dramatické a urputné trojsetové bitky. Najskôr Sasnovich zdolala až 8-6 v treťom sete, následne si 6-3 6-7 6-4 poradila s Brady. Proti Stephens hrala čerstvo v Madride, prehrala 2-6 6-7. Stephens je vyslovene grandslamový typ hráčky. Na podujatiach "veľkej štvorky" sa vždy vie vyhecovať k svojmu maximu. Hercog porazila vo všetkých 3 vzájomných dueloch, ešte s ňou nestratila ani set a myslím, že v tomto trende bude pokračovať. Že Američanka opäť zvíťazí nepochybujem, nebál by som sa ísť ani do tipu na jej výhru 2-0 na sety.