Yoshihito Nishioka - Juan Martín del Potro

• Dátum: 29.05.2019
  • Tip: 1
  • Kurz: 7.00

Ďalším veľkým favoritom parížskeho grandslamu je bezpochyby obrovitý Argentínčan Juan Martín del Potro. Pre toho síce antuka nie je až takým obľúbeným povrchom ako rýchlejšie povrchy, ale už v príprave na druhý grandslam sezóny jasne ukázal, že aj na antuke predvádza výborné výkony a dosahuje skvelé výsledky. Aktuálna svetová deviatka sa v úvodnom vystúpení síce popasovala s výbornom antukárom z Chile Jarrym (58.), ale po úvodnom prehratom sete už skúsenejší Argentínčan nepustil súpera do hry, v ďalších troch setoch si nestratil ani jediné podanie a postúpil po hladkom triumfe (3-6, 6-2, 6-1, 6-4).

Jeho japonský súper Nishioka (72.), pre ktorého tiež antuka nie je najobľúbenejším povrchom,  sa na postup do druhého kola poriadne nadrel, keď až v piatich setoch prekonal amerického súpera McDonalda (66.). Viac ako trojhodinový zápas ľavorukému Japoncovi odobral veľké množstvo síl a proti skúsenému argentínskemu rivalovi očakávam jasnú záležitosť favorita. Del Potro v jedinom vzájomnom súboji v tomto roku prekonal Japonca v Delray Beach bez straty setu (6-3, 7-5) a aj teraz to vidím na hladkú záležitosť. Del Potro sa aj na antuke cíti veľmi dobre, skvele podáva a keďže chce ušetriť čo najviac síl do ďalších bojov pôjde za hladkou výhrou. Kurzy na samotnú výhru favorita sú príliš nízke, takže odporúčam hendikepovú stávku na víťazstvo Del Potra o dva a viac setov, pre odvážnejších aj výhra favorita 3:0 na sety.