Harris - Coric

• Dátum: 29.05.2019
  • Tip: 1
  • Kurz: 7.40

Veľkým favoritom na postup do tretieho kola prestížneho grandslamového podujatia Roland Garros je nasadená trinástka Chorvát Borna Čorič (15.). Ten síce v prvom kole so slovinským antukárom Bedenem (95.) stratil v tajbrejku jeden set, ale tri ovládol a počas celého zápasu si nestratil ani jediné vlastné podanie. Čorič výhrou nadviazal na predchádzajúce úspešné ťaženia na prestížnych antukových podujatiach v Monte Carle a tiež v Ríme. Na vyrovnanie svojho vlaňajšieho tretieho kola ešte potrebuje vyhrať jeden zápas a proti juhoafrickému súperovi Harrisovi by nemal zaváhať.

Aktuálna svetová 90. síce nepatrí medzi antukárov a podstatne viac sa objavuje na rýchlom harde, ale v tejto sezóne na challengerových podujatiach na pomalom povrchu nejaké zápasy už Harris povyhrával. V prvom kole bol k nemu žreb milosrdný, keď mu prisúdil za soka českého lucky-loosera Rosola (149.), ktorý hladko prehral vo finále kvalifikácie, ale napokon sa do hlavnej súťaže aj tak dostal. Proti nemu to Juhoafričan ale nemal vôbec jednoduché, keď musel otáčať z nepriaznivého stavu 1:2 na sety. Aj keď šlo o rýchle sety a Harris na kurte strávil dokonca o nejakých 20 minút na kurte menej očakávam, že dramatický boj mu zobral viac síl ako hladká výhra Čoričovi. Keďže kurzy na triumf favorizovaného Chorváta poklesli, odporúčam hendikepovú stávku na výhru Čoriča o dva a viac setov, pre odvážnejších aj v lákavom kurze triumf favorita 3:0 na sety.