Kanada - Cesko ms19

• Dátum: 24.05.2019
  • Tip: 12
  • Kurz: 1.19

Po poriadnej dráme postúpili favorizovaní hokejisti Kanady cez Švajčiarsko do semifinále, kde ich v boji o veľké finále čaká výber Česka. Ešte v poslednej sekunde zápasu aktívnejšie javorové listy prehrávali s Helvétmi 1:2 aby Severson na dvakrát prepálil švajčiarskeho gólmana Gerbera a asi štyri desatiny sekundy pred záverečnou sirénou udržal kanadské nádeje. V šiestej minúte predĺženia potom Stone rozjasal zámorský tím, ktorý bol na šampionáte krôčik od vypadnutia a napokon ho čaká boj o finále. Kanada ale proti Helvétom ukázala kvalitu, keď Švajčiarov na strely výrazne prestrieľala (42:24) a dá sa povedať, že javorové listy dominovali skoro počas celého zápasu.

Česi to v štvrťfinále taktiež nemali vôbec jednoduché, pretože narazili na tuhý odpor húževnatého Nemecka. To odolávalo až do záverečnej časti hry, v ktorej Česi štyrmi gólmi rozhodli o konečnom triumfe 5:1. Sila kanadského výberu, ktorý o finále zabojuje už bez zraneného Montoura, je ale podstatne väčšia a naši susedia to napriek takmer domácemu prostrediu určite nebudú mať jednoduché. Javorové listy síce na papieri nemajú až takú kvalitu, ale v doterajšom priebehu jasne ukazujú zohratosť a dokonalú chémiu, ktorá v tíme panuje. Ani Česi nie sú na tom zle, ale viac verím zámorskému tímu, ktorý má vo svojom jadre viacero strelcov, ktorí to vedia zobrať na seba a potiahnuť mužstvo. Kanade sa proti Čechom darí, v posledných 11 vzájomných súbojoch len jediný raz prehrali javorové listy v riadnom hracom čase. Odporúčam tu tip na neprehru favorizovanej Kanady v riadnom hracom čase (1X).