Rusko - Fínsko

• Dátum: 24.05.2019
  • Tip: X
  • Kurz: 5.50

Jediný tím, ktorý na slovenských MS 2019 ešte nezaváhal je Rusko. Snáď okrem Tarasenka a Panarina majú Rusi na tomto šampionáte to najsilnejšie, čo vôbec dokážu poskladať. Ich túžba získať zlato je enormná. Vasilevskij, Kuznetsov, Ovečkin, Kučerov, Kovaľčuk, Malkin, ... čo meno to pojem. V skupine ruskú mašinu nezastavili Česi ani Švédi (tým v jednej tretine nadelili 6:0!). Vo štvrťfinále Rusko po veľkej dráme zdolalo nebezpečný výber USA 4:3. „Každý hrá za jeden tím. Nie je to tak, že by každá hviezda hrala na seba. Každý hráč bojuje za náš dres, za Rusko," hovoril šťastný obranca Michail Sergačiov. „ Máme množstvo hviezd, super hviezd, ktoré hrajú v NHL a KHL. A dobrého gólmana," dodal.

Fíni dokázali "nemožné", keď vo štvrťfinále v severskom derby zdolali Švédov po dramatickom priebehu 5:4 po predĺžení. Prehrávali 1:3 po 25 minútach. Minútu a pol pred koncom riadnej doby vyrovnali a len minútu a pol trvalo predĺženie, ktoré rozhodol Manninen. Bol to určite prekvapujúci rezultát, vzhľadom k tomu, že Tre Kronor mierili za tretím zlatom v rade so zostavou plnou hviezd NHL, zatiaľčo Fíni majú v zostave len dvoch hráčov zámorskej profiligy (Jokiharju, Lammikko). Fíni však ani zďaleka na MS nepôsobia tak suverénne ako ruský tím. V skupine sa potrápili s našimi chlapcami (4:2), prehrali s Američanmi a prekvapujúco aj s Nemcami. Švédom ušli hrobárovi z lopaty. Kvalita je na strane Ruska a očakávam, že "červená mašina" pôjde do finále.