Laaksonen - Ymer

• Dátum: 23.05.2019
  • Tip: 1
  • Kurz: 1.77

Finálové tretie kolo kvalifikácie na grandslamový Roland Garros. Švajčiar Henri Laaksonen sa v ňom stretne so Švédom Mikaelom Ymerom. Očakávam vyrovnaný súboj a hneď si objasníme dôvody, pre ktoré to tak vidím. Ten najzásadnejší je výborná forma oboch borcov. Laaksonen to má na antuke tento rok skvelých 13-3. Ymer je na tom veľmi podobne s bilanciou 12-3. Laaksonen sa vezie na víťazne 7-zápasovej vlne. Pred kvalifikáciou v Paríži vyhral antukový challenger v Ríme. V Paríži hladko porazil Brandsa 6-3 6-0 a proti Arguellovi otočil po prehratom prvom sete.

Ymer, ako už bolo spomenuté, má tiež výbornú antukovú sezónu. Zahral si finále na challengeri v Murcii a tiež naposledy na challengeri v Bordeaux, kde ho v ceste za titulom stopol domáci Lucas Pouille. V Paríži si poradil s Marcorom a Tatlotom zhodne po trojsetových priebehoch. Duel Laaksonena s Ymerom bude vyrovnaný a neprekvapí ma, keď bude rozhodovať až tretí set. Obaja hrajú výborný tenis. Ich jediný vzájomný zápas sa odohral na antuke v Bastade pred dvoma rokmi, Laaksonen ho vyhral po dvoch vyrovnaných setoch 7-6 7-5. Tip na over 22,5 g. vo veľmi slušnom kurze sa rozhodne oplatí vyskúšať.