Din. Zahreb - Rijeka

• Dátum: 22.05.2019
  • Tip: 1
  • Kurz: 1.59

Veľké pohárové finále sa odohrá v chorvátskej Pule, kde dlhoročný suverén Dinamo Záhreb v boji o ďalšiu trofej vyzve súpera z Rijeky. Dinamo, ktoré s 23 bodovým náskokom opäť suverénne získalo majstrovský titul, sa v tejto sezóne predstavilo aj v Európskej lige v tej istej skupine ako trnavský Spartak. Gigant zo Záhrebu v Európe napokon dokráčal až do osemfinále, kde vypadol s Benficou Lisabon až po dramatickom predĺžení v Portugalsku, keď domáci duel Dinamo vyhralo 1:0. Záhreb zaujal výbornou hrou, ktorá v Chorvátsku už dlhé sezóny nemá žiadnu konkurenciu.

Rijeka skončila za Dinamom na druhej ligovej priečke, ale ako som už spomínal, odstup bol viac ako 20 bodov, čo svedčí o veľkom rozdiele v kvalite oboch tímov. V tejto sezóne ale Dinamo ovládlo len jeden domáci duel (3:1), v ďalšom domácom Záhreb len remizoval 1:1 a na pôde Rijeky nestrelili futbalisti Dinama ani gól, keď prehrali 0:1 a uhrali bezgólovú remízu. V pohárovom súboji na neutrálnej pôde dávam väčšie šance na úspech kvalitnejšiemu výberu majstra, ale môže ísť o opatrné stretnutie. Ako najistejší tip odporúčam stávku na výhru Dinama v zápase (to jest aj po predĺžení či penaltách), odvážnejší môžu vyskúšať aj triumf favorita v riadnom hracom čase.