Gasquet - Fritz

• Dátum: 21.05.2019
  • Tip: 1
  • Kurz: 2.35

Richard Gasquet pre zranenie dlhodobo pauzoval, preto sezónu začínal až začiatkom mája na antuke v Madride. Vrátil sa papierovo prekvapujúcou výhrou nad Španielom Davidovichom Fokinom. V druhom kole nemal nárok proti Federerovi. V Ríme ho už bookmakeri tak nepodceňovali. V úvodnom kole mal ťažký žreb, hral v prvom kole proti krajanovi Chardymu, zviedol s ním statočnú trojsetovú bitku, no nie s víťaznou bodkou. Do Lyonu sa vracia Gasquet, hrá s jedným z najlepších jednoručných bekhendov na okruhu, vždy rád. Nielenže hrá doma, ale v 2006 tu získal titul.

Gasquet v Lyone zviedol na úvod dramatickú bitku proti krajanovi Janvierovi. Porazil ho napokon až v tie-breaku tretieho setu a to napriek vedeniu 5-2 v tretej sade. Za stavu 5-6 pri podaní súpera odvrátil Gasquet dva mečbaly a po takmer trojhodinovej bitke sa tešil z postupu do ďalšieho kola. V tom ho čaká Američan Taylor Fritz. Hráč číslo 46. v svetovom renkingu má za sebou identické scenáre na antukových turnajoch v Madride aj Ríme. Na oboch turnajoch prešiel dvojkolovou kvalifikáciou a zvládol aj prvé kolo hlavného turnaja, no v tom druhom stroskotal (nad jeho sily boli Djokovič a Nishikori). Gasquet po zranení odohral 4 zápasy, set neuhral len v stretnutí s Federerom. Každým stretnutím bude nebezpečnejší, bude získavať hernú istotu a sebavedomie. Pomôže mu aj domáce publikum. Tipujem, že minimálne 1 set proti Fritzovi vyhrá.