Lotyšsko - Nórsko

• Dátum: 21.05.2019
  • Tip: 2
  • Kurz: 1.65

Priamy súboj o piatu priečku v bratislavskej B skupine. Lotyšsko ešte v pondelok žilo teoretickou nádejou na postup do štvrťfinále. To by muselo v riadnom čase poraziť Švédsko. Zároveň veriť v záverečnú výhru za tri body s Nórskom a v prehru Švédov v šlágri s Ruskom v riadnom čase. Lotyši mierili za veľkým prekvapením. So Švédmi viedli ešte takmer v polovici tretej tretiny 3:2. Napokon prehrali po veľkej dráme 4:5, keď víťazný gól Tre Kronor strelili pri hre Lotyšov bez brankára, ktorého odvolali nakoľko už nemali čo stratiť.

Lotyši tak stále majú na konte len dve výhry - s Rakúskom a Talianskom. Nóri sú na tom rovnako. Začali turnaj 4 prehrami proti najsilnejším súperom a posledné dva zápasy proti outsiderom zvládli výborne - 5:3 porazili Rakúsko a 7:1 rozstrieľali Taliansko. „Iste, mali sme ťažký začiatok," hovoril Nór Reichenberg na nórsky žreb. „Potrebovali sme sa znovu naštartovať. Vedeli sme, že dokážeme vyhrávať. Takže je dobré, že sme vyhrali tieto dva zápasy po sebe. Dá nám to nejaké sebavedomie pred posledným zápasom. Dúfajme, že aj ten vyhráme." Lotyši sú papierovo favoritom. Lenže... V pondelok Nóri oddychovali, zatiaľ čo Lotyšsko zviedlo ťažkú bitku so Švédskom. Siahalo po prekvapení, po postupovej nádeji. Hráči budú mať čo robiť v priebehu pár hodín prehltnúť frustráciu z tesnej prehry a zo straty postupových nádejí. A budú mať ťažké nájsť motiváciu v zápase de facto o nič. Navyše Nóri to na Lotyšov vedia. Vlani na MS v Dánsku viedli po prvej tretine 2:0, napokon prehrali 2:3pp. Predtým však Nóri vyhrali 6 vzájomných v rade! Preto nebude na škodu skúsiť neprehru Nórska v riadnom čase pri zaujímavom kurze.