Svajciarkso - Rakusko ms 19

• Dátum: 13.05.2019
  • Tip: 1
  • Kurz: 1.24

Už tradične silný švajčiarsky tím odštartoval svetový šampionát skvele, keď na drvivé víťazstvo s Talianskom (9:0) nadviazal výhrou nad nevyspytateľným Lotyšskom (3:1). Aj keď bratislavský súboj rozhodli až záverečné minúty, Švajčiari strelecky jasne dominovali (37:21) a napokon zaslúžene triumfovali. Rakúsko po prehrách s Lotyšskom (2:5) a Ruskom (0:5) bude zrejme podľa očakávania čakať urputný boj o holé prežitie, v ktorom si zmerajú sily s nováčikom z Talianska. Obidvaja outsideri skupiny totiž zatiaľ jasne potvrdzujú, že v náročnej bratislavskej skupine budú body zbierať len veľmi ťažko.

Rakúsko čaká ďalší silný protivník a veľký susedský rival, ktorý je jednoznačným favoritom. Tradične silná zostava Helvétov zaznamenala v úvodných dvoch dueloch až 12 gólových zásahov a na druhej strane len raz inkasovala, čo je výborná vizitka tradične prepracovanej defenzívy Helvétov. Rakúšania síce v príprave poriadne potrápili Kanadu, keď po prestrelke padli až v predĺžení, ale na šampionáte im to zatiaľ nejde. Keďže kurzy na triumf Švajčiarska sú príliž nízke a dvojgólová výhra v hokeji je pomerne bežná (vďaka prípadnej záverečnej hre bez brankára), odporúčam stávku na výhru Helvétov o dva a viac gólov.