• Dátum: 18.10.2020
  • Tip: 2:0
  • Kurz: 1.45

Ahojte,

v tejto analýzy volím tip na presný výsledok zápasu (2:0) medzi Japoncom Nishikorim a Španielom Andujar-om, respektíve na to, že Španiel neuhrá ani jeden set. Nižšie si rozoberieme jednotlivých hráčov, dôvod môjho tipu a ako vidím tento zápas. Tak poďme na to :)

Kei Nishikori:
- 30 rokov
- 1.78m
- ATP: 35., najvyššie na 4. pozícii
- štatistiky za rok 2020: 2W/4L, na harde túto sezónu neodohral žiadny zápas
Nishikori je veľmi šikovný japonský hráč, na svoju výšku ma slušné podanie. Najviac však ťaží z hry, kde dokáže ubehať množstvo loptičiek a vďaka svojmu skvelému forehandu dokáže dominovať vo výmenách. Jeho obľúbeným povrchom je hard. Celkovo má na harde 268W/127L, v hale 80W/33L a 5 titulov. Kei odohral všetky zápasy v tomto roku na antuke, kde dokázal poraziť Ramosa alebo potrápiť na French Open v 5 setovej bitke Travagliu, ktorý predtým vyradil Andujara hladko 3:0

Pablo Andujar:
- 34 rokov
- 1.80m
- ATP: 54., najvyššie na 32. pozícii
- štatistiky za rok 2020: 12W/15L, z toho hard: 2W/7L
Andujar je čistokrvný antukár. Hard mu nechutí. Nevie na ňom hrať - kariérne má na ňom 36W/90L, v hale 10W/24L, čiže vysoko negatívne skóre! Viac k nemu písať snáď nemusím, nie je už o čom.

Dôvodom tejto stávky je Andujar. Ak by stal proti Keiovi hocikto iný, kto má lepšie skóre na harde, tak by kurzy boli opačne. V tomto zápase očakávam brejky a dlhé výmeny. V nich bude dominovať Nishikori vďaka svojmu skvelému forehandu a pohybu. Vzájomné zápasy hrajú pre nás, síce sa hrali už dávno-pradávno, ale Kei má 4 výhry a 1 prehru, z toho na harde sa hrali 3 zápasy, všetky vyhral Nishikori bez straty setu.

Verím, že sa vám táto trošku kratšia analýza páčila, za inšpirácie a palčeky hore budem vďačný :)