• Dátum: 13.10.2020
  • Tip: Watford
  • Kurz: 1.59

Zdravím pri ďalšej analýze. Naposledy moja analýza nebola úspešná, keď práve Watford nedokázal v Readingu vyhrať ani jeden polčas. V tomto zápase Watford dominoval, prvých 20 minút si vytvoril súvislý tlak, ale šance ostali nevyužité, naopak Reading z dvoch lepších šancí jednu zo šťastím premenil. V druhom polčase pokračovala strelecká nemohúcnosť sršnov a Watford tak odišiel bez bodu. Herne však určite nesklamali a moja analýza celkom presne predpovedala priebeh zápasu, bohužiaľ bez gólu sa vyhrať nedá. V tomto zápase to vidím veľmi podobne, a síce opäť bude watford herne dominovať, situácia v klube sa upokojila, hráči, ktorí chceli odísť odišli, dobrou správou je fakt, že Capoue sa rozhodol ostať, a na momentálne bolestivý kraj obrany prišiel Troost-Ekong. Hráči, ktorí laborujú so zraneniami sa pomaly začínajú vracať do tréningového procesu, Sarr už je plne fit, Hughes a Deeney sú v tejto chvíli s otáznikom a spomínaný Capoue tiež. Tím herne napreduje, herne dokáže súpera dostať pod tlak, problémom je využívanie šancí. Gray, Deeney či Success vpredu dosť chýbajú, pozitívom je silný stred poľa, obrana zatiaľ iba 1 gól v štyroch zápasoch a spoľahlivý Foster v bráne. Mužstvo si pomaly zvyká na nový štýl trénera Iviča a výkony majú stúpajúcu tendenciu. Potešiteľný je fakt, že po reprezentačnej pauze by mali byť hráči dobre naladení, Cathcart so Sev. Írskom postúpil prekvapujúco cez Bosnu, Sarr strelil jediný gól Senegalu proti Maroku, Sema odohral takmer celý víťazný zápas proti Rusku, Troost-Ekong dokonca s kapitánskou páskou reprezentoval Nigériu. Čo sa týka mužstva domácich, v poslednom zápase hodne šťastné víťazstvo nad Norwich-om. Strelecká mizéria Kanárikov naberá šialené rozmery a len vďaka tomu si Derby pripísalo 3 body. Celý prvý polčas boli pod tlakom, v druhom čosi lepší výkon ale iba nemohúcnosti Norwichu a brankárovi Marshallovi, bývalému brankárovi Norwichu môžu ďakovať za čisté konto, a priamy kop veterána Rooney-ho v závere iba podtrhol nelogickosť výsledku. Tréner Cocu po zbabranom zápase s Blackburnom, keď už po 15.-tich minútach bolo 0:3 urobil 5 zmien v zostave a nastúpil v silne defenzívnom postavení, ale herne sklamali. Práve osoba trénera P. Cocu je podľa mňa jedna zo slabín domácich, nepresvedčil naposledy vo Fenerbahce a výkony Derby pod jeho vedením sú tiež dosť slabé. Mužstvo je hodne mladé, áno, v útoku ikona anglického futbalu Rooney, ale ten je napriek zábleskom geniality už je za zenitom a dlhodobo mimo hry sú skúsený útočník Waghorn, ďalší útočník Lawrence a stredopoliar Bielik. To sú pre neskúsené mužstvo Derby silné straty. V poslednom kole výsledky oboch mužstiev neodpovedali realite na ihrisku, Derby sa väčšinu zápasu iba bránilo a napriek tomu vyhralo a Watford presne naopak, v piatok by futbalová spravodlivosť mala úradovať a z víťazstva sa bude tešiť lepší tím, a tým je momentálne bezpochyby Watford, opäť na záver porovnanie trhovej hodnoty kádra 44,85 mil vs 129,55 mil, aj to naznačuje priepastný rozdiel v kvalite. Z opatrnosti volím stávku bez remízy, za menší vklad vyskúšam aj výhru Watfordu s hcp vo výhodnom kurze. Veľa šťastia priatelia !!