• Tip: I.Cervantes
  • Kurz: 1.3

ATP Alicante-antuka, Tenis muži - dvojhra

Cervantes Inigo - Bolt Alex 1

V rámci turnaja ATP Alicante si zahrám určite na Cervantesa. Ten je na antuke určite viac doma ako Bolt. Cervantes je navyše v solídnej forme. Aktuálne je v rebríčku síce na 579.mieste ale bol už aj 56. a po troch spackaných sezónach aj so zraneniami hrá tento rok pomerne dobre. Jeho bilancia je 14/8 a všetko na antuke. Má tam výhry s Toledom, Svrčinom, Šafránkom, Ejupovičom, set zobral aj F.Cerunolovi. No a tu zvládol kvalifikáciu bez straty setu keď porazil Guinardda 6:4 7:6 a Roca Batallu 6:4 6:2. Dnes v hlavnej súťaži má paradoxne ľahšieho súpera ako v kvalifikácii.

Bolt je v rebríčku na pozícii 151. a maximálne bol 125. Celkovo má v sezóne bilanciu 15/15 a antuku 0/3. On tam prehral po koronapauze všetky zápasy a to s Kližanom 3:6 3:6, Mmohom 4:6 3:6 a aj s O'Connellom 1:6 2:6. Dokonca aj v príprave doma vo vysokých kurzoch prehral s D.Kellym, B.Ellisom alebo aj Bouzingem a jeho forma vôbec nie je optimálna a ak k tomu prirátame antuku tak to neveští nič dobré.

Vo vzájomných zápasoch je to 1/0 pre Cervantesa, keď vyhral práve na antuke v roku 2014 a to jasne 6:2 6:4. Dnes výhoda povrchu a aj forma je jasne na strane Cervantesa.

Veľmi rada si v tomto zápase pridám na môj tiket výhru Cervantesa.