• Tip: S.Tsitsipas
  • Kurz: 1.79

ATP French Open-antuka, Tenis muži - dvojhra

Rublev Andrey - Tsitsipas Stefanos 2

V rámci French Open rada idem do tipu na Tsitsipasa. Nebude to žiadna prechádzka ale po tom čo om sledovala zápas Tsitsipasa s Dimitrovom musím dnes hrať na neho. Tento zápas odohral vo veľkom štýle a vyhral ho bez straty setu. Na antuke je dlhodobo úspešnejším a lepším hráčom ako Rublev. Jeho bilancia na antuke je 113/39 a tento rok má celkovú bilanciu 38/12 a antuku 8/2. Pred French open si zahral finále na antuke v Hamburgu, kde prehral finále práve s Rublevom 5:7 v treťom sete keď nedokázal zápas dopodávať. Jeho forma je tu navyše výborná. Postupne vyradil Munara 4:6 2:6 6:1 6:4 6:4, P.Cuevasa 6:1 6:4 6:2, Bedeneho 6:1 6:2 3:1 skreč a teda aj Dimitrova 6:3 7:6 6:2.

Rublev to má v sezóne 37/8 a antuku 17/2, lenže až do tejto sezóny bol na antuke výrazne horši v porovnaní s Tsitsipasom mal bilanciu len 62/46. Tiež má za sebou poriadnu porciu zápasov a vyzerá že saa t už prejavuje aj únava. V prvom kole tu prežil klinickú smrť s Querreyom, ktorý zápas nedopodával a Rublev vyhral až 6:7 6:7 7:5 6:4 6:3, potom porazil Davidovicha Fokinu 7:5 6:1 3:6 6:1, K.Andersona 6:3 6:2 6:3 a opäť s Fucsovicsom prehrával 6:7 2:5 aby nakoniec opäť po veľkej otočke vyhral 6:7 7:5 6:4 7:6. Myslím si že Tsitsipas takéto chyby bude jasne trestať a v tomto zápase by mal mať navrch.

Spolu hrali 5x a Rublev vedie vo vzájomných zápasoch 3:2, takže ja dnes úfam že Tsitsipas zrovná stav zápasov na 3:3.

Ja dnes predsa len viac vidím kvalitu v zápasoch na French Open na strane Tsitsipasa a zahrám si teda jeho výhru.