• Tip: D.Thiem
  • Kurz: 1.5

ATP French Open-antuka, Tenis muži - dvojhra

Schwartzman Diego Sebastian - Thiem Dominic 2

V rámci French Open pôjdem proti prúdu v vo veľmi peknom kurze 1,5 už budem hrať výhru Thiema. Thiem je samozrejme spolu s Nadalom a Djokovičom najväčším favoritom na titul a podľa mňa tu dnes vyhrá. Thiem je komplexný hráč ktorý hrá super. V rebríčku je na pozícii č.3 a v sezóne má bilanciu 45/8. To že hrať vie aj mimo antuky dokázal aj v úvode sezóny keď sa dostal do finále v ktorom nestačil na Djokoviča v 5 setoch, ale porazil Mannarina, Bolta, Fritza a potom aj Monfilsa, Nadala a Zvereva a to ani raz nepotreboval 5 setov. Tiež Thiem získal titul na US Open a tu po prechode na svoj TOP povrch hrá opäť skvelý tenis. Zatiaľ až do osemfinále nestratil ani set a porazil už Ciliča 6:4 6:3 6:3, J.Socka 6:1 6:3 7:6 a tiež Ruuda 6:4 6:3 6:1. Potom teda v osemfinále si z vedenia 2:0 na sety skomplikoval zápas s Gastonom aby nakoniec vyhral až 6:4 6:4 5:7 3:6 6:3.

Schwartzman je v rebríčku až na pozícii 14. a maximum má 11.miesto. V sezóne má bilanciu 19/9 a antuku 14/3. Pred French Open hral na turnaji Kitzbüheli kde v druhom zápase prehral s Djerem. Následne mu výborne vyšiel turnaj v Ríme kde porazil aj Nadala, ktorý však nič nehral predtým ale napriek tomu mu túto výhru neberiem a beriem ju vážne. Potom sa však riadne vytrápil v semifinále so Shapovalom 6:4 5:7 7:6 a vo finále vo dvoch prehral s Djokovičom. Tu zatiaľ nestratil set, ale bolo to isto aj vďaka obtiažnosti súperov. Postupne teda zdolal Kecmanoviča 6:0 6:1 6:3, Giutina 6:1 7:5 6:0, Gomboša 7:6 6:3 6:3 a Sonego 6:1 6:3 6:4., keď predošlé turnaje končil vždy v prvom kole alebo v kvalifikácii a nič nenasveedčovalo tomu ž by mal uspieť práve tu.

Vo vzájomných zápasoch je to 6/2 pre Thiema a to je tiež pre mňa veľmi podstatný fakt. Schwartzman vyhral doma v Buenos Aires 2:6 6:4 7:6 a potom v Montreale na harde 6:4 6:7 7:5 takže vždy tesne. Thiem naopak v tých 6 zápasoch stratil jediný set v hale vo Viedni. Ale vyhral aj 3x na antuke vo dvoch setoch. Posledné tri zápasy vyhral Thiem. Jasne mi tu z toho vychádza že Thiem to na Schwartzmana vie.

Ja dnes vo veľmi solídnom kurze musím hrať na tiket. Keby je kurz nižšie a niekde ako open kurzy alebo aj 1,4 asi by som to nehrala. Ale 1,5 už hrať musím.