• Dátum: 05.10.2020
  • Tip: D.Collins
  • Kurz: 2.24

Antuka je najslabším povrchom Jabeur a nič na tom nemení ani fakt, ze tu vyhrala tri zapasy. Snaží sa čo najviac vyhýbať antuke (v roku 2019 iba 3 zápasy 1W-2L) a pred FO odohrala iba jeden zápas, 1. kolo podľahla Gauff v Ríme. Tu mala veľa problémov s Diyas, ktora nemá formu, odohrala dva tesné sety s Hibino a v 3. kole zvíťazila nad Sabalenkou, ale Aryna sa porazila sama. Premarnene vedenie 5:1 v TB prveho setu s niekoľkými sialenymi chybami, dominovala v 2. sete, ale v tretom sete sa tazko vyhrava s 18 nevynútenými chybami.

Collins tu bola v každom zápase outsiderkou a musím povedať, že som mal v 1. kole podane na Niculescu, pretože tieto podmienky nemuseli Collins vyhovovať. Ale to, čo predviedla po ľahko prehratom prvom sete, bolo jednoducho úžasné. Nedala Niculescu v 2. a 3. sete vôbec žiadnu šancu, Tauson bola celý zápas v defenzive (ľahko zranená) a jej sebadôvera proti Muguruze bola neuveritelne vysoko. Mugu hrala naozaj dobre (68% 1. podanie IN, 37 winnerov), ale jednoducho to nestačilo.

Predpokladal som ze Collins tu bude miernou favoritkou, takze cokolvek nad 2.0 ma pre mna hodnotu. GL