• Dátum: 02.10.2020
  • Tip: Ve 2. poločasu
  • Kurz: 2.18

Rotherham je nováčikom druhej najvyššej ligy v Anglicku. Postúpil priamo z 2.miesta. Championship sezónu začal dobre – vyhral u ďalšieho nováčika Wycombe 1:0. Následne prehral doma s Milwallom a v poslednom zápase vzaj bod Birminghamu po remíze 1:1.

Huddersfied ma o bod menej. Prvé 2 ligové zápasy prehral (doma s Norwichom 0:1 a v Brentforde 0:3. V poslednom zápase porazil doma Nottingham 1:0. Bolo to šťastné víťazstvo. Huddersfield nebol lepším mužstvom.

Rotherham v posledných rokoch skákal hore dole po súťažiach:

2019/20 – 2nd (Sky Bet League 1)
2018/19 – 22nd (Sky Bet Championship – vypadnutie)
2017/18 – 4th (Sky Bet League 1 – postup v Play-Offs)
2016/17 – 24th (Sky Bet Championship – vypadnutie)
2015/16 – 21st (Sky Bet Championship)

Predpokladané zostavy:

Rotherham United (4-4-2) :
Blackman; Harding, Ihiekwe, MacDonald, Jones; Ogbene, MacDonald, Wiles, Miller; Crooks; Smith

Huddersfield Town (4-2-3-1) :
Hamer; Pipa, Stearman, Crichlow, Toffolo; Bacuna, Eiting; Mbenza, Pritchard, Koroma; Campbell

Zaujímavosti:

- pre Rotherham je to najlepší vstup do Championship sezóny v histórii klubu
spolu hrali 56x, z toho 29x vyhral Huddersfield, 11x Rotherham a 16x zápas skončil remízou.
- posledné 3 vzájomné zápasy vyhral Huddersfield.
- naši hráči Danny Ward a Josh Koroma pôsobili predtým v Rotherhame
- z posledných 13 vzájomných až v 11tich zápasoch dal Huddersfield Rotherhamu aspoň 2 góly.
- v Rotherhame z ich posledných 7 vzájomných zápasov, až 6 skončilo s overom 2,5
- v posledných 10 zápasov vonku Huddersfield vyhral iba raz.
- posledné 4 zápasu Huddersfieldu v polčase gól nepriniesli.

Sumár: Ťažko je tu dať nejaký tip. Huddersfield s Rotherhamom má naozaj dobrú bilanciu, ale aj tak. Už kebyže si musím vybrať, asi skúsim: Obaja dajú gól (kurz okolo 1,9 až 2). Rovnako tých gólov medzi nimi padá dosť. Na over 2,5 je luxusný kurz okolo 2,3. Domáci sú v tomto zápase favoritom, Huddersfield môže iba prekvapiť. Kurzy na domácich klesajú…

Viacero analýz na webe predpokladá výsledok 1:1.

Za zmienku stojí určite ešte fakt, že v zápasoch Huddersfieldu asi na 90% padá viac gólov v 2.polčase ako prvom. V tejto sezóne v zápase kde hral Huddersfield ešte gól v polčase nepadol. Tipsport na to ponúka kurz 2,18.

Zápas sa hrá v sobotu 16:00. LIVE vysielaný nebude. Fanušikovia Huddersfieldu si ho ale môžu pozrieť, info: https://www.htafc.com/news/2020/october/how-to-watch-rotherham-a/