• Tip: Haddad Maia
  • Kurz: 1.54

ITF Porto-tvrdý p., Tenis ženy - dvojhra

Bassols Ribera Marina - Haddad Maia Beatriz 2

V rámci ITF Porto som sa rozhodla si zahrať na Haddad Maia. Tu sa vďaka tomu že Bassols Ribera sa dostala do vedenia 4:2 v prvom sete nádherne stúpol kurz na Haddad Maia z 1,15 na terajších 1,54 a toho sa pokúsim využiť. Haddad Maia má 24 rokov a v rebríčku je momentálne 439. ale najvyššie bola na 58.mieste a ten potenciál v nej zjavne je. Ono tento rok ako hrá ITF tak to vidieť že je niekde inde ako súperky ktoré tam stretáva na kurte. Jej bilancia je v sezóne 20/1. A v Portugalsku už vyhrala tri ItF turnaje a na štvrtom turnaji hrala finále kde má jedinú prehru s Garcia Perez a aj to veľmi tesnú 7:6 5:7 4:6. Minulý týždeň vyhrala tu v Porte turnaj bez straty setu. Tento týždeň tu porazila zatiaľ G.Ce 6:2 6:1.

Bassols Ribera je momentálne na mieste 379. a najvyššie bola 341. V 20 rokoch sa zlepšovať ešte môže ale kvality Haddad Maia zatiaľ nedosahuje. Jej bilancia v sezóne je 15/10 a hard 11/3. V Portugalsku hrá už tiež dlhšie a uhrala tu 2x štvrťfinále a 1x semifinále. Tu hrala ddokonca aj 3 zápasy v kvalifikácii kde stratila jeden set. V prvom kole porazila A.Raina 6:2 6:1.

Tiež je tu veľmi podstatný fakt že spolu hrali 2x a oba zápasy tento rok na aktuálnych turnajoch v Portugalsku. Oba zápasy vyhrala Haddad Maia a to 4.9. po setoch 6:1 6:7 6:4 a ten druhý minulý týždeň vo dvoch setoch 6:3 7:6.

Veľmi rada si tu zahrám na Haddad Maia, ktorá je pre mňa oveľa lepšou hráčkou a verím že zápas otočí a vyhrá.