Arsenal FC vs. Manchester United

• Dátum: 10.03.2019
  • Tip: X
  • Kurz: 3.48

Tento príbeh sa bude Old Traffordom, celým Manchesterom, Britskými ostrovmi ba dokonca celou Európou, niesť ešte veľmi dlho. Pod José Mourinhom bol ManUtd "otloukánek", trápiaci sa a nudným štýlom hry prezentujúci sa tím. Po príchode Ole Gunnara Solskjaera nastal obrat vo veľkom štýle. ManUtd hrá oku lahodiaci útočný futbal, vyhráva zápas za zápasom. Čo dokázal tento týždeň v Lige majstrov bolo neuveriteľné. Doma prehral úvodné osemfinále proti PSG 0:2. Pred odvetou v Parku princov mu málokto veril. United navyše chýbalo 10 (!) hráčov prvého tímu. Napriek tomu v odvete vyhrali 3:1, navyše gólom z 94. minúty spečatli senzačný postup. To na sebavedomí a pohode tímu len a len pridá.

Pod taktovkou Solskjaera United vyhrali 14 zo 17 zápasov. Jedinú prehru im pripravil PSG v spomínanom úvodnom osemfinále. „Výsledky hovoria za všetko. Bol by som prekvapený, keby behom marcovej reprezentačnej prestávky nedostal Solskjaer zmluvu," myslí si bývalý kapitán ManUtd Gary Neville. Cez víkend čaká United ďalší dôležitý zápas. Predstavia sa na pôde piateho Arsenalu. Pritom ManUtd drží štvrtú priečku znamenajúcu účasť v skupinovej fáze LM. Má náskok jediného bodu. Remíza na pôde Tottenhamu, prehra na pôde Rennes v EL. Posledné zápasy v oboch súťažiach Arsenalu nevyšli podľa predstáv. United je v laufe, bez bodu v šlágri kola Premier League nezostane.