Sampdoria - AC Milan

• Dátum: 12.01.2019
  • Tip: X
  • Kurz: 3.20

Ligovú prestávku v Taliansku vyplní program Coppa Italia. V osemfinále na seba narazia dve výkonnostne vyrovnané mužstvá. Sampdoria Janov po troch ligových výhrach v rade naposledy v najvyššej súťaži nestačila vonku na Juventus (1:2), milánsky AC si v závere minulého roka podľa predpokladov poradil so SPAL Ferrara (2:1). V tabuľke ich delia dva body a kým „rossoneri“ patrí 5. pozícia, Sampdoria je na 7. mieste. Domáci majú v tíme nestarnúceho strelca, 35-ročného Fabia Quagliarellu, ktorý v Serii A v tomto ročníku skóroval už 12-krát. Janovčania do osemfinále pohára prenikli cez Viterbese (1:0) a SPAL (2:1), no „diabli“, keďže sa naposledy dostali až do finále, boli medzi 16-tku zvyšných účastníkov priamo nasadení. Pôjde o vyrovnaný duel, očakávam remízu po 90-tich minútach hry.