Pittsburgh - Boston

• Dátum: 14.12.2018
  • Tip: vz2
  • Kurz: 2.24

Pittsburgh po mnohých vynikajúcich sezónach zažíva menej vydarený ročník. „Tučniaci“ sa pohybujú za hranici postupu-nepostupu do play-off a zatiaľ iba raz dokázali vyhrať viac ako dve stretnutia po sebe. Teraz sa vracajú domov po troch dueloch na ľadoch súperov – postupne prehrali v Ottawe 1:2 po predĺžení, v New Yorku vyhrali nad Islanders 2:1 po nájazdoch a v Chicagu podľahli 3:6, keď im nepomohol ani hetrik Bryana Rusta. Chicago tak prerušilo čiernu osemzápasovú sériu bez bodu. Boston má na konte o šesť bodov viac ako Pittsburgh, pričom odohral o jeden súboj viac. Silný je najmä v domácom prostredí, v ktorom dosiahol jedenásť výhier (tri po predĺžení alebo nájazdoch) a tri prehry v riadnom hracom čase. „Medvede“ momentálne vyhrali tri zápasy v rade – doma nad Torontom 6:3, v Ottawe 2:1 po predĺžení a doma nad Arizonou 4:3. Už dlhšie im chýbajú dve zranené opory obranca Zdeno Chára a útočník Patrice Bergeron. V prvom vzájomnom meraní síl oboch mužstiev v aktuálnej sezóne uspel doma Boston 2:1 po predĺžení. Aj teraz očakávam veľmi vyrovnaný súboj, v ktorom sa tipom na víťaza zápasu mierne staviam na stranu „medveďov“.