Slovácko – Sparta

• Dátum: 01.12.2018
  • Tip: dvojitá šance 0-0
  • Kurz: 1.66

Slovácko před týdnem překvapivě vyhrálo v Ostravě rozdílem třídy (3:0), Martin Svědík tak sbírá na začátku angažmá v Uherském Hradišti plusové body. Proti Spartě nemají domácí co ztratit, pod psychickým tlakem budou už tradičně hosté, od kterých se výhra očekává. Celek z hlavní města letos na cizích hřištích nezáří výsledkově ani herně, v nohách má navíc středeční duel v Opavě v rámci poháru, kde toho moc nepředvedl a vyhrál až po 120 minutách na penalty. Do sestavy se oproti Jablonci (0:0) vrátí Kanga, nicméně ani on bez podpory spoluhráčů nic nezmůže. Sparta v polovině soutěže zjistila, že nemá pravé ani levé produktivní křídlo, stejně tak chybí konkurence na pravém beku. V útoku se pak daří je Tettehovi (který se ale v Opavě pro zranění nedohrál), tým tak prakticky „hraje v osmi“. V zimě by tak mohlo v týmu nastat opět malé zemětřesení, hovoří se o příchodu až čtveřice hráčů (Sporar, Karlsson, Dočkal, Panák). Spartě se na hřišti Slovácka navíc dlouhodobě nedaří, respektive nedokázali v Uherském Hradišti vyhrát už třikrát po sobě (1:1, 1:1, 0:2). Slovácko povzbuzeno výhrou nad Baníkem bude Spartu trápit, remíza o půli nebo na konci utkání se nabízí. Pro Slovácko vy pak šlo o vůbec první remízu v letošním ročníku FORTUNA:LIGY! Utkání sledujte na Fortuna TV.