Srbsko - Litva

• Dátum: 20.11.2018
  • Tip: 1
  • Kurz: 1.10

Srbsko cez víkend zvládlo dôležitý duel s Čiernou Horou (2:1) a upevnilo si vedúce postavenie v tabuľke pred Rumunskom, s ktorým remizovala (2:2 d, 0:0 v). V Belehrade bolo po rýchlych akciách po prvom polčase 2:0, ale skóre mohlo byť aj výraznejšie. V šestnástke Ščekič zastavil nedovolene Nemanju Matiča, rozhodca situáciu videl z pár krokov a nariadil pokutový kop. Mitrovič napodobnil Panenku, ale dloubák skončil nad brvnom. Bola to už tretia neúspešná jedenástka Srbska v Lige národov. Chýbajú Milinkovič-Savič a brankár Dmitrobič, otázni sú Fejsa a Kostič. Litva za posledné dva roky vyhrala jeden duel. V Ligy národov neznamená hrozbu a súperom nenarobila výrazné ťažkosti. Strelila dva góly a v skupine prehrala všetkých päť zápasov, vonku na nulu (Čierna Hora 0:2, Rumunsko 0:3). Kartový trest má Novikovas, do výberu sa po čase vrátil Sirgedas. Prvý polčas a zápas pre Srbsko.