Kärpät Oulu - Zürich Lions

• Dátum: 20.11.2018
  • Tip: 1
  • Kurz: 1.60

Fínsky šampión Kärpät Oulu obsadil v F-skupine Ligy majstrov prvé miesto s piatimi výhrami (jednou po nájazdoch) a jednou prehrou po 60-tich minútach. Všetky tri domáce zápasy pritom vyhral v riadnom hracom čase. V najvyššej fínskej súťaži mu s 11-bodovým náskokom patrí prvé miesto, keď z 22 duelov prehral iba tri. V jeho kádri pôsobí aj slovenský útočník Michal Krištof, ktorý má v Liige priemer pol boda na zápas a v Lige majstrov dokonca v siedmich súbojoch nazbieral 9 bodov za 3 góly a 6 asistencií. Švajčiarsky Zürich sa momentálne v domácej súťaži nachádza na siedmom mieste. V skupine A Ligy majstrov obsadil druhú priečku s rovnakým počtom bodov ako prvá Frölunda, keď dosiahol päť výhier (dve po predĺžení alebo nájazdoch) a jedna prehra v riadnom hracom čase. Prvé osemfinálové stretnutie týchto dvoch mužstiev sa v Zürichu skončilo remízou 4:4. Kärpät sa síce v predposlednej minúte ujal vedenia 4:3, no následne ešte dve sekundy pred koncom súboja inkasoval vyrovnávajúci gól. V domácej odvete je favoritom fínsky celok.