N. Djokovič – A. Zverev

• Dátum: 18.11.2018
  • Tip: 1
  • Kurz: 1.14

Doposiaľ päťkrát triumfoval Novak Djokovič na Turnaji majstrov. Už iba jeden titul mu teda chýba na vyrovnanie šiestich prvenstiev Rogera Federera. V Londýne je k tomu mimoriadne blízko, veď tento rok si hrá vlastnú ligu. Vo finále ho vyzve Alexander Zverev, ktorý s ním v základnej skupine prehral v dvoch setoch. Djokovič na turnaji nestratil ani set a svojim súperom daroval len dve brejkbalové možnosti. Obe ale Alexander Zverev nevyužil. Ostatní hráči nemali na Srba žiadny nárok. V základnej skupine si okrem Zvereva poradil s Isnerom aj Čiličom a v semifinále vyradil Kevina Andersona hladko 6:2, 6:2. Zverev sa na postup do finále natrápil o čosi viac. Súboj s Rogerom Federerom bol nesmierne vyrovnaný, výsledok 7:5, 7:6 hovorí za všetko. Zverev sa na Turnaji majstrov skvele rozohral, vyhral všetky štyri tajbrejky a k tradične silnému returnu pridal aj výborný servis. Všetky jeho triumfy (nad Čiličom, Isnerom a Federerom) boli po dvoch setoch. Favorit je jasný. Zastaviť Djokoviča sa rovná nemožnej misii, ale Zverev najmä v prvom sete vzájomného zápasu v Londýne ukázal potenciál. Srb vyhrá, ale nebude to zadarmo.