• Dátum: 01.07.2020
  • Tip: Wirges
  • Kurz: 2.52

Zdravim, z dnešného výberu zápasov ženského turnaja DTB German Pro Series si vsadím znovu na výhru 18 ročnej Wirges, ktorej súperkou bude 17 ročná Rivkin. V tomto prípade pôjde najmä po kurze, pričom sa domnievam, že by tu jednoducho Wirges nemala byť v pozícii outsiderky. Vychádzam hneď z niekoľkých faktov ako napríklad juniorský rebríček, kde súčasne Wirges figuruje na 69. pozícii s maximom na 48. pozícii s výhrami nad tenistkami ako Selekhmeteva, Kalieva, Paoletti či so súčasnou svetovou 9-tkou Baczsak, kdežto Rivkin je súčasne na 150. pozícii, ktorá je zároveň jej maximom. Po juniorskom rebríčku vychádzam taktiež aj z národného rebríčku DTB, kde obe hráčky pochádzajú z tenisového klubu DTV Hannover stým, že v ženskom vydaní rebríčku je Wirges súčasne na 35. pozícii, kdežto Rivkin na 61. pozícii, no a v rebríčku U18 sa aktuálne Wirges nachádza v prvej trojke, pričom Rivkin uzatvára prvú desiatku. Na turnaji DTB German Pro Series sa možno momentálne Rivkin javí ako lepšou hráčkou, no do prvého turnaja pred dvoma týždňami zasiahla len ako náhradníčka, ktorá vzala set Niemeier. V jej prvom vystúpení na v poradí druhom turnaji deklasovala na úvod tragickú Jebawy so stratou dvoch gemov, no tento výsledok nemá žiadnu vypovedajucu hodnotu. Wirges na prvý pohľad s bilanciou 0:5 vyzerá dosť biedne, lenže na prvom turnaji mala v úvodnom zápas veľmi dobre rozohraný set s Gerlach. Následne v ďalšom zápase nedotiahla z mečbalov vedenie 6:1, 5:2 so Steur Julyette zo štvrtej stovky WTA, no a v poslednom skupinovom zápase s Hodzic uhrala obstojnných 7 gemov. V zápase o umiestnenie prehrala so 16 ročnou Steur Joelle Lilly Sophie 6:7, 5:7, no opäť v oboch setoch viedla o break z tým, že v prvom sete 5:2 plus setbally. Na úvod druhého turnaja včera nestačila v troch setoch na Klasen, no to vidím ako solídny výsledok, keďže Klasen ako bývalá tenistka piatej stovky WTA a 32. hráčka národného rebríčku DTB kvalitu proste stále má. Za mňa Wirges v akomkoľvek kurze nad dva.