Barys Astana - Dinamo Moskva

• Dátum: 16.11.2018
  • Tip: vz1
  • Kurz: 1.73

Astana sa prezentuje dobrou formou. V 26 zápasoch nazbierala 39 bodov. Môže sa pochváliť vynikajúcou ofenzívou, no lepšie výsledky ju stojí slabá defenzíva. Veľmi veľa gólov strieľa (92), ale aj inkasuje (71). V predchádzajúcich jedenástich súbojoch zaznamenala až deväť výhier (dve po predĺžení) a dve prehry (jedna po predĺžení). Jediná prehra po 60-tich minútach za spomínané obdobie prišla práve v poslednom zápase, keď „snežné leopardy“ doma po obrovskej prestrelke podľahli Chabarovsku 5:6. Dinamo Moskva pred sezónou získalo viacero kvalitných hráčov, no jeho výsledky sile kádra absolútne nezodpovedajú. Dlhodobo sa nachádza pod zónou postupu do play-off. Z 27 zápasov vyhralo iba 10 (tri po predĺžení alebo nájazdoch) a až v 17-tich ťahalo za kratší koniec (troch po predĺžení). V poslednom čase má Dinamo možno najlepšiu formu v ročníku, veď z ostatných štyroch duelov tri vyhralo (dva po predĺžení) a jeden prehralo v riadnom hracom čase. V stredu triumfovalo na ľade silného Omsku 4:0. Obe mužstvá sa v tejto sezóne už stretli na konci septembra a Astana vtedy v Moskve uspela 3:2 po predĺžení. Na jej stranu sa v tipe na víťaza zápasu staviam aj v domácom súboji.