• Dátum: 27.06.2020
  • Tip: Remíza
  • Kurz: 4.25

Na prvý pohľad sa tento zápas zdá byť jasný, no skúsil by som tipovať prekvapenie v podobe neprehry domácich. Celta je totiž po prestávke ako vymenená. Na úvod síce nestačila na Villarreal gólom z nadstaveného času (0:1), no potom remizovala bez gólov vo Valladolide a zdolala Alaves (6:0) a o pohárovú Európu bojujúci San Sebastian (1:0). V ostatných dvoch stretnutiach sa strelecky prebudil kapitán Iago Aspas. Brankár Ruben Blanco neinkasoval už 270 minút a keď započítame do tejto štatistiky aj obdobie spred „korony“, v siedmich zápasoch ho prekonal iba spomínaný tím Villarrealu. Celta sa dlho potácala v zostupovej zóne, no teraz má na ňu náskok 7 bodov. Barcelona bojuje o titul a po reštarte ešte neinkasovala, avšak strelecky sa jej príliš nedarí. Na Malorke síce vyhrala 4:0, no nad Leganes len 2:0, nad Bilbaom 1:0 a so Sevillou bezgólovo remizovala. Trojica Messi – Suarez – Griezmann dala v štyroch zápasoch dovedna iba dva góly. O oba sa postaral Argentínčan. Vo Vigu jej okrem zranených de Jonga či Dembeleho bude chýbať vykartovaný Sergio Busquets. Real vyrovnal Barcelonu na čele La Ligy, ale súboj o titul bude ešte poriadne horúci. „Blaugranas“ potrebujú víťazstvá, ale proti rozbehnutej Celte ich nečaká nič ľahké. Domáci by mohli minimálne bod udržať, pričom opäť padne málo gólov.volim X