AK Bars Kazaň - Slovan Bratislava

• Dátum: 13.11.2018
  • Tip: X2
  • Kurz: 3.30

Kazaň síce patrí medzi najlepšie mužstvá Východnej konferencie, no od obhajcu Gagarinovho pohára by sa čakalo trochu viac. Po 26 dueloch má na konte 17 výhier (dve po predĺžení alebo nájazdoch) a 9 prehier (tri po nájazdoch). „Snežné leopardy“ sa nedokážu naladiť na nejakú dlhšiu víťaznú vlnu. V tejto sezóne ešte nevyhrali viac ako tri súboje po sebe. Pred reprezentačnou prestávkou absolvovali dlhú sériu šiestich domácich zápasov. Teraz to bude pre nich prvé vystúpenie na vlastnom ľade od 18. októbra. Slovan z posledných siedmich duelov vyhral iba jeden nad najslabším mužstvom ligy Novosibirskom (3:2) a až v šiestich nebodoval. V tíme skončil fínsky útočník Patrik Virta, ale v ostatných dvoch zápasoch sa predstavila staronová akvizícia slovinský útočník Žiga Jeglič. Belasí podávajú veľmi nevyrovnané výkony. Ich najväčšou slabinou je defenzívna činnosť, veď inkasovali jednoznačne najväčší počet gólov (96) spomedzi všetkých mužstiev ligy. Historická vzájomná bilancia týchto dvoch tímov na ľade Kazane je prekvapivo vzácne vyrovnaná – Slovan i Kazaň dosiahli zhodne po dve víťazstvá v riadnom hracom čase a jednom po nájazdoch. Ak belasá obrana nebude robiť školácke chyby, hostia nie sú bez šance.