• Tip: Bologna
  • Kurz: 4.15

Bologna - Juventus Turín Serie A Taliansko 22.06.2020 21:45

Bologna bez remízy

Po "korona prestávke" pokračuje aj ďalšia z najprestížnejších líg a to práve v krajine, ktorá bola vírusom zasiahnutá v rámci európy azda najvýraznejšie. Stará dáma ako neohrozený šampión poslednej dekády v Taliansku by sa zdá mohla mať tohto roku azda najvýraznejšie problémy s obhajobou scudetta za posledných pár sezón. Keďže na chrbát jej dýcha prekvapenie sezóny Rímske Lazio a v hre o titul je stále aj Milánsky Inter, ktorý zvládol svoj včerajší zápas so Sampdoriou. Juventus má možno výhodu oproti Bologni v tom, že už odohral dve súťažné stretnutia v rámci Coppa Italia no v nich zďaleka nepresvedčil. Najskôr po veľmi "pragmatickom" výkone ukopal remízu s AC Milán 0-0 a i napriek tomu, že hral takmer celozápasovú presilovku smerom dopredu podal pražalostný výkon. Následne sa vo finále pripravil o trofej s Neapolom /aj na moju veľkú radosť, nebudem klamať/ , kde mu podľahol síce len po penaltách, ale opäť po výkone nehodnom mužstva jeho kalibru. Najmä v druhom polčase to bolo veľmi zúfalé a Stará dáma mohla byť rada, že vôbec dotiahla duel do penaltového rozstrelu. V Sarriho kabíne je dosť dusno a trápi sa aj najväčší klenot jeho mužstva Ronaldo, ktorý až na šancu z úvodu zápasu, bol takmer neviditeľný. V kabíne Bologni je atmosféra úplne iná , len pár dní dozadu vedenie podpísalo nový kontrakt s trénerom Mihajlovičom. Verím, že tieto okolnosti sa môžu výrazne podpísať aj pod dnešné stretnutie a kurz na víťazstvo papierového outsidra bez remízy je pre mňa lákavým.