Rusko (ol. tím) - Slovensko

• Dátum: 10.11.2018
  • Tip: 1
  • Kurz: 1.58

Slovenská hokejová reprezentácia vo štvrtok v prvom vystúpení na Nemeckom pohári v Krefelde nestačila na Švajčiarov tesným výsledkom 2:3. Do zápasu proti Helvétom z 25-členného slovenského kádra nenastúpili brankár Andrej Košarišťan, obranca Peter Čerešňák a útočníci Michal Krištof s Dávidom Šoltésom. Druhým súperom zverencov trénera Craiga Ramsaya dnes bude olympijský tím Ruska. Ide v podstate o ruské „béčko“ keďže kvalitatívne lepšie mužstvo Ruska v týchto dňoch štartuje na fínskom Karjala Cupe. Ruský káder tvorený prevažne mladými hokejistami pôsobiacimi v rôznych kluboch KHL vo štvrtok doviedol do víťazného konca duel s Nemcami, keď triumfoval 4:3 po predĺžení. Slováci si s podobným výberom ruských olympionikov merali sily dvakrát v minulej sezóne – na Nemeckom pohári prehrali 2:4 v na turnaji v Nórsku 2:3 po predĺžení. Rusi majú obrovskú hráčsku základňu a aj hokejisti tohto mužstva disponujú značnou kvalitou. Skôr sa preto stávkou na víťaza zápasu prikláňam na ich stranu. Odvážnejší môžu zvoliť aj tip na čistú jednotku.