Slovan Bratislava - Barys Astana

• Dátum: 05.11.2018
  • Tip: 1
  • Kurz: 3.15

Slovan v sobotu doma nestačil na favorizovaný Jaroslavľ 0:3. Belasí nepreviedli zlý výkon, no väzy im zlomili dva inkasované góly v rozpätí dvadsiatich sekúnd v závere druhej tretiny. Bola to tak pre nich už piata prehra bez bodového zisku z predchádzajúcich šiestich zápasov a navyše tretia bez streleného gólu. Počas tohto obdobia si dokázali poradiť iba s najslabším celkom ligy Novosibirskom 3:2. V poslednom čase dostáva v bráne priestor Marek Čiliak, no ten sa mi rozhodne nezdá byť v optimálnej forme a niekoľko gólov padlo po jeho chybách. Proti Jaroslavľu už absolvovala premiéru staronová tvár v belasom drese slovinský útočník Žiga Jeglič. Domácu sériu Slovan zakončí súbojom proti Astane, ktorá prekvapivo patrí medzi najlepšie mužstvá súťaže a dlhodobo sa nachádza vo vynikajúcej forme. Kazašský klub z ostatných ôsmich duelov až sedem vyhral (jeden po predĺžení) a za kratší koniec ťahal iba v jedinom, aj to až po predĺžení. „Snežné leopardy“ sa prezentujú vysoko ofenzívnym hokejom, keď veľmi veľa gólov strieľajú, ale aj inkasujú. Slovanu sa proti tomuto súperovi nedarí najmä na kazašskom ľade, doma s ním počas pôsobenia v KHL odohral šesť stretnutí, pričom štyri vyhral a dve prehral (všetko v riadnom hracom čase). Pre slovanistov to bude náročný zápas. Kľúčové pre nich bude pri tak kvalitnom útoku Astany, nerobiť chyby v obrane s čím majú obrovský problém počas celej sezóny. Verím však, že veľkou koncentrovanosťou a bojovnosťou by tento súboj mohli zvládnuť.