CSKA Moskva - Jokerit

• Dátum: 04.11.2018
  • Tip: 1
  • Kurz: 1.69

V atraktívnom súboji sa v nedeľu proti sebe postavia dva celky patriace nielen medzi absolútnu špičku Západnej konferencie, ale i celej KHL. Historicky najslávnejší a najúspešnejší ruský klub CSKA Moskva stojí na čele Západu, keď dosiahol 19 výhier (6 po predĺžení alebo nájazdoch) a 4 prehry v riadnom hracom čase. „Červeno-modrá“ armáda disponuje vynikajúcim kádrom, výborne to funguje v útoku, no jej najsilnejšou zbraňou je defenzíva. Z predchádzajúcich sedemnástich duelov až šestnásť vyhrala (desať v riadnom hracom čase) a v jednom ťahala za kratší koniec po 60-tich minútach. Fínsky Jokerit Helsinki sa nachádza na tretej pozícii Západu o tri body za vedúcim CSKA Moskva. „Žolíci“ sa v tomto ročníku prezentujú atraktívnym ofenzívnym hokejom, keď veľa gólov strieľajú ale i dostávajú. Ich ofenzíva je s priemerom 3,65 strelených gólov na zápas najúdernejšou v celej súťaži. Bodovo sa pritom darí širokému spektru hráčov. Momentálne však nebodovali v dvoch dueloch po sebe, čo sa im stalo prvýkrát v sezóne – v Jekaterinburgu prehrali 1:3 a v Magnitogorsku 2:3. Za kratší koniec bude zrejme ťahať aj v Moskve. CSKA totiž vie do víťazného konca dotiahnuť aj veľmi vyrovnané zápasy. Častokrát vyhrá tesným výsledkom a všetkých jeho šesť súbojov, ktoré sa v aktuálnom ročníku predlžovali, napokon vyhral. Myslím si, že by mal uspieť už v riadnom hracom čase.