Slovan Bratislava - Lokomotiv Jaroslavľ

• Dátum: 03.11.2018
  • Tip: 2
  • Kurz: 1.57

Slovan si vo štvrtok doma poradil s najslabším celkom celej KHL Novosibirskom 3:2. Výkonom ale príliš neoslnil a súboj otáčal dvoma presilovkovými gólmi v záverečnej dvadsaťminútovke. Dva presné zásahy v zápase zaznamenal americký legionár Chad Rau. Keď belasí naposledy uspeli nad Novosibirskom v polovici októbra, tak odštartovali svoju úspešnú sériu piatich víťazstiev. Tento triumf prišiel po štyroch dueloch bez bodového zisku a mohol by im psychicky pomôcť. Avšak dnes do Bratislavy zavíta veľmi kvalitný súper. Jaroslavľ sa dlhodobo drží na štvrtej priečke Západnej konferencie. V posledných dvoch súbojoch ťahal za kratší koniec, keď prehral doma so Soči 1:2 a v Rige s Dinamom 2:3. Predtým z deviatich po sebe idúcich stretnutí až osem vyhral (tri po predĺžení alebo nájazdoch) a v jednom podľahol po predĺžení lídrovi celej KHL Jekaterinburgu. O to viac dnes potrebuje zabrať. Obaja súperi sa už stretli v prvej polovici septembra v úvodnom domácom vystúpení Slovana v sezóne a Jaroslavľ uspel 4:1, keď o svojom víťazstve rozhodol troma gólmi v záverečnej tretine. Belasým sa proti tomuto súperovi v poslednom čase nedarí, keď s ním už trikrát v rade ťahali za kratší koniec v riadnom hracom čase. Obávam sa, že Jaroslavľ bude nad ich sily aj tentokrát.