• Dátum: 10.06.2020
  • Tip: Dá gól
  • Kurz: 5

Beznádejne posledný Kaposvár uhral vonku iba 4 body za 13 zápasov, proti outsiderovi by sa mohli presadiť aj iní hráči než typické útočné tykadlá. Z manšaftu Akadémie Ferenca Puskása, ktorá stále ešte môže dosiahnuť na miesta zaručujúce účasť v európskych pohároch, sa mi pozdáva kurz na stredopoliara Jakuba Plška.

26-ročný Plšek pred príchodom do Maďarska odohral tri sezóny v najvyššej českej lige v drese Sigmy Olomouc, za 79 ligových stretnutí nastrieľal 23 gólov, na jeden potreboval behať po ihrisku v priemere takmer 280 minút.

Za Puskas nastúpil v 11 ligových zápasoch a na premiérový zásah stále čaká. Hrá v strede poľa, je o niečo viac stiahnutý ako v Sigme, ale podporuje útok, proti prijateľnému súperovi sa bude chcieť presadiť, mohla by mu sadnúť strela z hranice šestnástky. Po koronapauze odohral 90 a 56 minút.