• Dátum: 10.06.2020
  • Tip: Mikula
  • Kurz: 1.88

Zdravím, z exhibičného turnaja hraného na antuke v Poľsku (dnes mimoriadne v hale) s názvom Marbello Series si vsadím na výhru 20 ročného Mikulu, ktorému súperom bude 25 ročný Gajewski. V tak povediac kurzovej rovine vidím v stávke na Mikulu akúsi hodnotu, keďže z môjho pohľadu by v tomto zápase mal byť favoritom. Mikula je aktuálne 10. hráčom PZT (poľský tenisový zväz), pričom práve Gajewski sa aktuálne nachádza na 12. pozícii tohoto rebríčku. Ďalším faktorom sú vzájomne zápasy. Ten z okruhu z roku 2017 počítať rozhodne nebudem, keďže Mikula mal v čase zápasu 17 rokov, no aj cez to padol tesne v troch setoch. Vzájomné zápasy, ktoré ale budem počítať sú z poľských národných turnajov. V roku 2019 vyhral Mikula na CTS Cup-e výsledkom 6:2, 6:4, no a vo februári tohto roku vyhral na halových majstrovstvá Gajewski v podstatne tesnejšom výsledku 6:3, 2:6, 7:5. To, že je Mikula na tom lepšie nedokazuje len poľský rebríček či vzájomne zápasy, ale taktiež výsledky oboch hráčov na tomto turnaji v Marbello. Už včera Mikula poukázal na svoje veľké kvality, keď po prvom neúspešnom sete úplne prevalcoval Wojcika s kanarom v druhom sete, kde si Wojcik uhral po prvom servise 1/13 (8%). Aj v druhom zápase Mikula ukázal dominanciu, keď bez väčších problémov zdolal v dvoch setoch kvalitného Kolasinskeho. Vo výborných výkonoch pokračuje Mikula aj dnes, keď v tejto chvíli poľahky vyhral prvý set s Galkom. Čo sa týka Gajewskiho, tak ten už včera vo svojom prvom zápase prehral bez zisku setu s Galkom, no a následne musel otáčať zápas s najslabším článkom tejto skupiny s Wozniakom. Ani dnes to od Gajewskiho nebol dobrý výkon, keď uhral s Kolasinskim len pár gemov, zatiaľ čo Mikula tento zápas zvládol niekoľkonásobne lepšie.