Toronto - Calgary

• Dátum: 29.10.2018
  • Tip: 1
  • Kurz: 2.11

Toronto patrí v tejto sezóne medzi najlepšie mužstvá NHL. Pomerne mladý tím postupne „dozrieva“ a pred sebou má ešte svetlú budúcnosť, veď viac ako 29 rokov majú v kádri iba dvaja hokejisti (37-ročný obranca Ron Hainsey a 39-ročný útočník Patrick Marleau). Zverenci uznávaného trénera Mike Babcocka sa prezentujú ofenzívnym hokejom, keď veľa gólov strieľajú, ale i dostávajú. Ofenzívna sila „javorových listov“ neutrpela ani odchodom útočníka Williama Nylandera (stále sa s nikým nedohodol na zmluve), naopak vystužil ju hviezdny John Tavares. Toronto má na konte osem výhier (dve po predĺžení) a tri prehry (po 60-tich minútach). Calgary dosiahlo päť výhier (jedna po predĺžení a šesť prehier (jedna po nájazdoch). „Plameňom“ síce dobre funguje ofenzíva, no doplácajú na slabú defenzívu. Značné dlžný svojej povesti ostáva aj skúsený brankár Mike Smith. Aktuálne prehrali tri zápasy v rade – v Montreale 2:3, doma s Pittsburghom 1:9 a s Washingtonom 3:4 po nájazdoch. Aj v ich tíme sa presadzujú predovšetkým mladí hráči. V súboji dvoch kanadských tímov sa staviam na stranu domáceho Toronta, pričom si myslím, že toto stretnutie dvoch ofenzívne ladených súperov by mohlo priniesť i vyšší počet gólov.