Jekaterinburg - Magnitogorsk

• Dátum: 25.10.2018
  • Tip: 1
  • Kurz: 1.70

Jekaterinburg je lídrom celej KHL, keď v doterajších 21 dueloch okúsil trpkosť prehry iba jediný raz, a to až v devätnástom zápase sezóny doma s Astanou 1:2. Na konte má 17 výhier v riadnom hracom čase a tri po predĺžení. Veľmi dobre funguje aj jeho útok, no predovšetkým mu to klape v obrane, ktorú má spolu s priemerom 1,33 inkasovaných gólov spolu s CSKA najnepriepustnejšiu v lige. V poslednom čase padá v jeho zápasoch malý počet gólov (výsledky z ostatných štyroch vystúpení: 1:0, 1:2, 3:1, 2:1 pp). Magnitogorsku patrí vo Východnej konferencii s bilanciou 13 výhier (tri po predĺžení) a 9 prehier (jedna po predĺžení) štvrté miesto. V poslednom období sa mu nedarí podľa jeho predstáv, keď z ostatných šiestich duelov vyhralo len dva (jeden po predĺžení) a v štyroch ťahalo za kratší koniec (jednom po predĺžení). Klub len pred pár dňami ukončil spoluprácu so svojím tretím najproduktívnejším hráčom Wojtekom Wolskim a angažoval českého útočníka Michala Bulířa z Liberca, ktorý v jedenástich stretnutiach českej extraligy zaznamenal až 13 gólov a 3 asistencie a hneď vo svojej premiére v magnitogorskom drese sa predviedol jedným gólom. Aj keď výborná fazóna Jekaterinburgu predsa len niekedy musí zakolísať, v tomto meraní síl sa prikláňam na jeho stranu. Možno by sa však dala tiež využiť aj Bulířová strelecká potencia spojená s motiváciou z nového pôsobiska.